Domov / Rôzne / Ingrediencie / Ingrediencie všeobecne

Ingrediencie všeobecne

SPARITUAL = VEGANSKÉ INGREDIENCIE ZÍSKAVANÉ VEDOME

• SpaRitual používa ingrediencie s označením „organic“ alebo „bio“. Certifikované organické rastliny sa pestujú bez syntetických herbicídov, pesticídov alebo geneticky modifikovaných organizmov a sú vypestované podľa prísnych predpisov kontrolných inštitúcií, ktoré vydávajú povolenia na ich pridávanie do výrobkov.

• Používajú sa ekologicky vzácne rastliny a esencie z rôznych častí planéty, ktoré podliehajú zásadám FAIR TRADE. Toto označenie zaručuje, že pri vzniku výrobku nedochádzalo k potláčaniu ľudských práv, k znečisťovaniu či poškodzovaniu prírody a pestovatelia alebo výrobcovia dostali za svoju prácu zaplatenú mzdu, ktorá im umožňuje rozvoj a určitú životnú úroveň.

• SpaRitual používa certifikované FSC materiály na všetky obaly výrobkov, tlačoviny a marketingové materiály a tiež využíva tlačiarenské služby, ktoré sú certifikované FSC. Pečaťou FSC® (Forest Stewardship Council) sú označené len výrobky, ktoré pochádzajú zo vzorne obhospodarovaných lesov a iných kontrolovaných miest pôvodu. FSC® je medzinárodná, nezisková organizácia, ktorá sa zasadzuje o príkladné obhospodarovanie lesov. Je okrem iného podporovaná renomovanými organizáciami na ochranu životného prostredia ako Greenpeace, NABU, Robin Wood a WWF.

• Na všetky tlačoviny a vonkajšie obaly výrobkov sa používa atrament so sójovým základom, ktorý na rozdiel od tradičného ropného atramentu je šetrnejší k životnému prostrediu.

• Spoločnosť SpaRitual sa zaviazala používať recyklovateľné a znova použiteľné materiály všade, kde je to možné. Sklenené fľaštičky a akrylové stojany sú vyrobené minimálne z 50% recyklovateľných materiálov. Všetky obaly výrobkov SpaRitual sú recyklovateľné. Recyklácia je proces opätovného využitia už použitých materiálov a produktov. Zabraňuje plytvaniu zdrojov, redukuje spotrebu surových prírodných materiálov, množstvo uskladnených odpadov a spotrebu energie a tiež prispieva k zníženiu emisií skleníkových plynov.

• SpaRitual pri spracovaní výrobkov kladie dôraz na využívanie obnoviteľných zdrojov a ochranu pôdy a vody. Niektoré obaly výrobkov boli vyrobené použitím veternej energie.

• Výrobky SpaRitual sú 100% vegánske a neobsahujú žiadne živočíšne látky ani látky živočíšneho pôvodu (získané chovom zvierat – napr. med, mlieko, včelí vosk).

• SpaRitual nerobí ani nezadáva testy na zvieratách za účelom výroby svojich výrobkov vrátane jeho jednotlivých zložiek.

• Všetky výrobky SpaRitual sú veganské a bez DBP, toluénu, formaldehydu, formaldehydovej živice, gáfru a lepku.

• Všetky výrobky SpaRitual sú biologicky odbúrateľné a sú vyrábané v súlade s normami ECOCERT. Sú bez syntetických parfémov, farbív, parabénov, škodlivých konzervačných látok, petrochémie a neobsahujú látky živočíšneho pôvodu.