Sparitual

Nazri do svojho vnútra

Dýchaj zhlboka a nazri do svojho vnútra. Nájdeš v sebe zmysel svojho bytia. Indické kadidlo lieči myseľ, omladzuje celé telo a dušu. Splyň s farbami Zeme. Tmavohnedé, tmavobordové, machovo šedo-zelené odtiene spomaľujú dych a dostávajú myseľ do opätovnej rovnováhy.

Typická vôňa


Indické kadidlo

 

Potreba mysle, tela a duše

Liečenie a omladenie

 


 

Paleta farieb

Hnedé, farby bobúľ a sivo-zelené odtiene

Prísady


Indické kadidlo s typickou zemitou zmesou korenia, citrusov a podtónom ihličnanov je už tisícročia používané v ajurvédskych liečebných postupoch na ozdravenie a omladenie mysle, tela a duše. Výrobky SpaRitual sú vyrábané z vegánskych ingrediencií z rôznych častí sveta. Mnohé z nich sú získavané zo špeciálnych zdrojov a vybrané rastlinné výťažky sú certifikované ako *ORGANIC a **FAIR TRADE.

*ORGANIC

Organická látka je látka typická pre živú prírodu. Slovo “organický“ sa používa pre označenie látok, ktorých základ tvoria reťazce atómov uhlíka alebo v širšom zmysle zahŕňa všetky látky s pôvodom v živej prírode. Bio (organická) kozmetika: prísady použité v takejto kozmetike sú vypestované bez pesticídov a podľa prísnych predpisov kontrolných inštitúcií, ktoré vydávajú povolenia na ich pridávanie do výrobkov s označením „organic“ alebo „bio“. Prírodné prísady môžu byť použité v nezmenenej forme, zväčša sú však spracované, upravené a zmiešané s inými ingredienciami najmä v záujme predĺženia doby použitia výrobku ale aj v záujme efektívnejšieho pôsobenia niektorých zložiek na daný typ pokožky.

**FAIR TRADE

Alebo spravodlivý obchod alebo férový obchod je označenie pre alternatívu k voľnému trhu, ktorá vznikla ako odozva na zlé podmienky, v ktorých sú pestovatelia a výrobcovia tretieho sveta nútení pracovať a predávať suroviny či iný tovar. Koncept spravodlivého obchodu zahŕňa pravidlá a podmienky, pri splnení ktorých je výrobok či surovina označená logom FairTrade, ktoré spotrebiteľovi zaručuje, že pri jej vzniku nedochádzalo k potláčaniu ľudských práv (definovaných podľa OSN), k znečisťovaniu či poškodzovaniu prírody a pestovatelia či výrobcovia dostali za svoju prácu zaplatenú mzdu, ktorá im umožňuje rozvoj a určitú životnú úroveň (napr. si môžu dovoliť posielať svoje deti do školy, zatiaľ čo pestovatelia alebo výrobcovia predávajúci za trhové - tj. nižšie - ceny si to dovoliť nemôžu). Odkupná cena surovín (napr. káva, banány, bavlna) je nastavená na určitú úroveň a nepodlieha výkyvom trhu.