Sparitual

Nájdi svoj inštinkt

Nasleduj cestu vlastného výberu a prepoj sa so svojim inštinktom. Indonézsky zázvor dodáva energiu mysli, zahrieva celé telo a dušu. Oživ sa farbami popoludňajšieho slnka. Intenzívne červené, pikantné oranžové a purpurové odtiene prebúdzajú emócie a stimulujú kreativitu.

Typická vôňa


Indonézsky zázvor

 

Potreba mysle, tela a duše

Dodať energiu a teplo

 


 

Paleta farieb

Červené, oranžové a purpurové odtiene

Prísady


Indonézsky zázvor svojou drevitou, korenistou, sladkou a osviežujúcou citrusovou vôňou pomáha dodať energiu a teplo mysli, celému telu a duši. Výrobky SpaRitual sú vyrábané z vegánskych ingrediencií z rôznych častí sveta. Mnohé z nich sú získavané zo špeciálnych zdrojov a vybrané rastlinné výťažky sú certifikované ako *ORGANIC a **FAIR TRADE.

*ORGANIC

Organická látka je látka typická pre živú prírodu. Slovo “organický“ sa používa pre označenie látok, ktorých základ tvoria reťazce atómov uhlíka alebo v širšom zmysle zahŕňa všetky látky s pôvodom v živej prírode. Bio (organická) kozmetika: prísady použité v takejto kozmetike sú vypestované bez pesticídov a podľa prísnych predpisov kontrolných inštitúcií, ktoré vydávajú povolenia na ich pridávanie do výrobkov s označením „organic“ alebo „bio“. Prírodné prísady môžu byť použité v nezmenenej forme, zväčša sú však spracované, upravené a zmiešané s inými ingredienciami najmä v záujme predĺženia doby použitia výrobku ale aj v záujme efektívnejšieho pôsobenia niektorých zložiek na daný typ pokožky.

**FAIR TRADE

Alebo spravodlivý obchod alebo férový obchod je označenie pre alternatívu k voľnému trhu, ktorá vznikla ako odozva na zlé podmienky, v ktorých sú pestovatelia a výrobcovia tretieho sveta nútení pracovať a predávať suroviny či iný tovar. Koncept spravodlivého obchodu zahŕňa pravidlá a podmienky, pri splnení ktorých je výrobok či surovina označená logom FairTrade, ktoré spotrebiteľovi zaručuje, že pri jej vzniku nedochádzalo k potláčaniu ľudských práv (definovaných podľa OSN), k znečisťovaniu či poškodzovaniu prírody a pestovatelia či výrobcovia dostali za svoju prácu zaplatenú mzdu, ktorá im umožňuje rozvoj a určitú životnú úroveň (napr. si môžu dovoliť posielať svoje deti do školy, zatiaľ čo pestovatelia alebo výrobcovia predávajúci za trhové - tj. nižšie - ceny si to dovoliť nemôžu). Odkupná cena surovín (napr. káva, banány, bavlna) je nastavená na určitú úroveň a nepodlieha výkyvom trhu.