Domov / Filozofia

 


 

PRÍBEH POMALEJ KRÁSY

 

Otoč sa chrbtom k šialenstvu a stíš svoju myseľ. Keď už predbiehaš sám seba, je čas spomaliť. Každým krokom si bližšie k väčšej uvedomelosti, nevysvetliteľnému kľudu a k hlbšiemu pochopeniu rytmu života. To je svet Pomalej Krásy. Miesto nepoškvrnené časom, závisťou a márnivosťou. Návrat k prirodzenému zdraviu. Jedine spomalením sme schopní zažiť svoje pravé ja. SpaRitual - pomalá krása pre rýchly svet.

 


 

PRÍBEH SPARITUAL

V našom rýchlo sa meniacom a čoraz viac prepojenom svete je ľahké stratiť prehľad o tom, čo je naozaj dôležité.

 

SpaRitual verí, že spomalenie je cesta k uvedomelosti a zaviazal sa vyrábať také produkty, ktoré podporujú relax, výživu a prepojenie mysle, tela a ducha a prispievajú k trvalo udržateľnému rozvoju našej Zeme.  Svoje pravé ja môžeš spoznať jedine na mieste nepoškvrnenom časom, závisťou a márnivosťou. To je Pomalá Krása. SpaRitual ponúka produkty na spa ošetrenia a prostriedky, ktoré ti pomôžu zažiť a udržať Pomalú Krásu v praxi.

SpaRitual verí, že je rovnako dôležité, čo na svoje telo dávame, ako to, čo doňho dávame. Telové produkty SpaRitual sú vyrábané z vegánskych ingrediencií z rôznych častí sveta. Mnohé z nich sú získavané zo špeciálnych zdrojov. Vybrané rastlinné výťažky sú certifikované ako *ORGANIC a **FAIR TRADE. Laky a produkty pre starostlivosť o nechty sú vegánske a vyrábané bez DBP (dibutylftaláty), toluénu, formaldehydu, formaldehydových živíc a gáfru. Všetky SpaRitual produkty sú balené zodpovedne a balenia sú navrhnuté tak, aby doplnili a vylepšili viaczmyslový zážitok.

Pre telové výrobky a laky SpaRitual sú typické a jedinečné štyri úrovne Pomalej Krásy. Každý stupeň pomalej krásy je viaczmyslový a má svoju vlastnú charakteristickú vôňu a vlastnú farebnú paletu.

Vystúp z rýchleho vlaku a pridaj sa k nám. Buď Sparitualista. Pomalá krása pre rýchly svet.

 


*ORGANICOrganická látka je látka typická pre živú prírodu. Slovo “organický“ sa používa pre označenie látok, ktorých základ tvoria reťazce atómov uhlíka alebo v širšom zmysle zahŕňa všetky látky s pôvodom v živej prírode. Bio (organická) kozmetika: prísady použité v takejto kozmetike sú vypestované bez pesticídov a podľa prísnych predpisov kontrolných inštitúcií, ktoré vydávajú povolenia na ich pridávanie do výrobkov s označením „organic“ alebo „bio“. Prírodné prísady môžu byť použité v nezmenenej forme, zväčša sú však spracované, upravené a zmiešané s inými ingredienciami najmä v záujme predĺženia doby použitia výrobku ale aj v záujme efektívnejšieho pôsobenia niektorých zložiek na daný typ pokožky.

**FAIR TRADEAlebo spravodlivý obchod alebo férový obchod je označenie pre alternatívu k voľnému trhu, ktorá vznikla ako odozva na zlé podmienky, v ktorých sú pestovatelia a výrobcovia tretieho sveta nútení pracovať a predávať suroviny či iný tovar. Koncept spravodlivého obchodu zahŕňa pravidlá a podmienky, pri splnení ktorých je výrobok či surovina označená logom FairTrade, ktoré spotrebiteľovi zaručuje, že pri jej vzniku nedochádzalo k potláčaniu ľudských práv (definovaných podľa OSN), k znečisťovaniu či poškodzovaniu prírody a pestovatelia či výrobcovia dostali za svoju prácu zaplatenú mzdu, ktorá im umožňuje rozvoj a určitú životnú úroveň (napr. si môžu dovoliť posielať svoje deti do školy, zatiaľ čo pestovatelia alebo výrobcovia predávajúci za trhové - tj. nižšie - ceny si to dovoliť nemôžu). Odkupná cena surovín (napr. káva, banány, bavlna) je nastavená na určitú úroveň a nepodlieha výkyvom trhu.

 

HODNOTY SPARITUAL

 

 

SPOLOČENSKÁ ZODPOVEDNOSŤ

Uvedomenie si zodpovednosti za životné prostredie a ľudstvo je v SpaRituale viac než len riadok v programovom prehlásení spoločnosti... je to mantra celej spoločnosti. Len samotné uvedomenie nie je pre SpaRitual dostačujúce. SpaRitual je aktívnym účastníkom v globálnom hnutí za zmenu v spôsobe podnikania a neustále vyhľadáva ingrediencie a výrobné procesy, ktoré by znížili dopad na životné prostredie. Taktiež vyhľadáva dodávateľov, ktorí zdieľajú podobné hodnoty, pri svojom konaní rešpektujú životné prostredie a platia svojim zamestnancom primeranú mzdu.

 

SÚCIT

Všetky výrobky SpaRitual sú 100% veganské a bez vedľajších živočíšnych produktov. Výrobky ani ich jednotlivé ingrediencie nikdy neboli a nebudú testované na zvieratách.

 

TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ

Trvalo udržateľný rozvoj je životný štýl a výzva, ktorú sa SpaRitual zaviazal šíriť po celom svete. Aj keď bol stále „zelený“, snaží sa byť ešte „zelenší“. SpaRitual nabáda svojich partnerov a zákazníkov, aby si uvedomovali svoje obchodné praktiky a nákupné zvyky.

 

EFEKTÍVNE ZDROJE

Spoločnosť SpaRitual sa zaviazala používať recyklovateľné a znova použiteľné materiály všade, kde je to možné. Sklenené fľaštičky a akrylové stojany sú vyrobené minimálne z 50% recyklovateľných materiálov. Všetky obaly výrobkov SpaRitual sú recyklovateľné. Aj stánky na výstavy a konferencie sú vyrobené z materiálov, ktoré znižujú negatívny vplyv na životné prostredie.

 

EFEKTÍVNA ENERGIA

V sklade SpaRitual sa používa vysoko výkonné osvetlenie s pevnými elektronickými predradníkmi T5, čím sa znižuje spotreba energie na polovicu.

 

VEDOMÉ ZÍSKAVANIE INGREDIENCIÍ

SpaRitul používa len ingrediencie najvyššej kvality, ktoré podliehajú prísnym interným aj externým testom. Od všetkých dodávateľov vyžaduje certifikáty o tom, že dôsledne spĺňajú špecifické štandardy.

Vo výrobkoch SpaRitual sa používajú, všade kde je to možné, certifikované organické (bio) ingrediencie. Certifikované organické rastliny sa pestujú bez syntetických herbicídov, pesticídov alebo geneticky modifikovaných organizmov. V súčasnosti obsahuje väčšina výrobkov do 83% certifikovaných organických zložiek. Pretrvávajúcou výzvou spoločnosti je naďalej vyhľadávať najlepšie možné ingrediencie. Veganské výrobky SpaRitual sú bez parabénov, farbené len prírodnými farbivami, neobsahujú lepok (glutén) a sú prirodzene rozložiteľné (biologicky odbúrateľné).

 

FOREST STEWARDSHIP COUNCIL

Forest Stewardship Council predstavuje najsilnejší systém, ktorý sa stará o príkladné obhospodarovanie a trvalo udržateľný rozvoj lesov. SpaRitual používa certifikované FSC materiály na všetky obaly výrobkov, tlačoviny a marketingové materiály a tiež využíva tlačiarenské služby, ktoré sú certifikované FSC.

FSC® je medzinárodná, nezisková organizácia, ktorá je okrem iného podporovaná renomovanými organizáciami na ochranu životného prostredia ako Greenpeace, NABU, Robin Wood a WWF.

 

RECYKLÁCIA

Okrem recyklovania papiera, plastu a hliníka sa SpaRitual zúčastňuje aj recyklačného programu Big Green Box. Tento medzinárodný program uľahčuje recykláciu nebezpečných materiálov ako sú napríklad baterky a elektronika.

Recyklácia je proces opätovného využitia použitých materiálov a produktov. Zabraňuje plytvaniu zdrojov, redukuje spotrebu surových prírodných materiálov, množstvo uskladnených odpadov a spotrebu energie a tiež prispieva k zníženiu emisií skleníkových plynov.

 

BEZPEČNOSŤ

SpaRitual verí, že je rovnako dôležité, čo na svoje telo dávame ako to, čo doň dávame. Všetky SpaRitual laky na nechty a výrobky na manikúru a pedikúru sú veganské a bez DBP, toluénu, formaldehydu, formaldehydovej živice a gáfru.

 

OBALY A POTLAČ

Na všetky tlačoviny a vonkajšie obaly výrobkov sa používa atrament so sójovým základom a papier šetrný k životnému prostrediu, vrátane certifikovaného FSC a recyklovateľného a navyše už použitého papiera. SpaRitual neustále vyhľadáva predajcov, ktorí používajú najmodernejšie techniky šetrné k životnému prostrediu. Niektoré obaly výrobkov boli vyrobené použitím veternej energie.

Sójový atrament je na rozdiel od tradičného ropného atramentu šetrnejší k životnému prostrediu.

 

DOPRAVA A BALENIE

Okrem toho, že SpaRitual využíva na balenie odosielaných produktov obalový materiál z doručených zásielok, taktiež používa pružný a šok absorbujúci obalový vankúš, ktorý sa dá tvarovať a prispôsobovať ľubovoľnému kontajneru a jeho obsahu. Je tvorený z 35% recyklovateľného a navyše už použitého papiera a buničiny, šetrí miesto a je podstatne lacnejší než tradičné obalové materiály.

 

FAIR TRADE

Fair Trade propaguje výrobky, ktoré podporujú trvalo udržateľný rozvoj a posilňuje celé spoločenstvo tým, že vytvára spravodlivejší globálny trhový model, ktorý prospieva farmárom, robotníkom, spotrebiteľom, priemyslu a celej zemi. SpaRitual aktívne vyhľadáva partnerov, ktorí tiež rešpektujú životné prostredie a platia svojim zamestnancom primeranú mzdu.

Označenie Fair Trade zaručuje, že pri vzniku výrobku nedochádzalo k potláčaniu ľudských práv, k znečisťovaniu či poškodzovaniu prírody a pestovatelia alebo výrobcovia dostali za svoju prácu zaplatenú mzdu, ktorá im umožňuje rozvoj a určitú životnú úroveň.